حسابداری

جزئیات دوره
نام دوره آمادگی طرح فراگیر حسابداری
مقطع کارشناسی ارشد
شیوه طرح فراگیر پیام نور
مجوزات مشاهده
دروس ترم یک
حسابرسی پیشرفته

۳ واحد

حسابداری بخش عمومی

۳ واحد

حسابداری مدیریت

۳ واحد

معرفی رشته

حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل ها و مدلهای خاص انجام می گیرد. تا افراد ذینفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجتمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. اطلاعات فراهم شده توسط حسابداری باید در تصمیم¬گیری های اقتصادی چه درون سازمانی و چه برون سازمانی، سودمند باشد. دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری به منظور آموزش تخصصی حسابداری به دانشجویانی که در آینده در حرفه حسابرسی یا مشاغل مختلف حسابداری در موسسات بازرگانی، صنعتی و دولتی مشغول کار خواهند شد، تدوین گردیده است. بدیهی است دانشجویانی که در حال حاضر به کار حسابرسی و حسابداری اشتغال دارند با اخذ مدرک کارشناسی ارشد حسابداری، اطلاعات و معلومات تخصصی خود را افزایش داده و مسئولیتهای سنگین تری را عهده دار خواهند گردید.

آینده شغلی

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری می توانند به عنوان حسابرس یا مسئولان حسابداری و امور مالی در موسسات مختلف مشغول به کار شوند.
فارغ التحصیلانی که درشرکتهای بزرگ استخدام می شوند قادر خواهند بود در قسمتهای تخصیص منابع یا سیستمهای اطلاعاتی مدیریت و در مشاغل تحلیلگر مالی یا حسابرس داخلی مشغول به کار شوند و یا مسئولیت بخشی از کار برنامه ریزی و کنترل مالی را بر عهده بگیرند. همچنین می توانند با تاسیس شرکت حسابرسی به ارائه خدماتی از جمله آموزش، نصب و راه اندازی سیستم های حسابداری، تنظیم دفاتر قانونی، ارزش افزوده و ارائه اظهارنامه مالیاتی بپردازند. مسئولیتهای دیگری که فارغ التحصیلان این دوره در موسسات بزرگ می توانند عهده دار شوند بودجه بندی، تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی و آینده نگری است.

تلفن تماس

031-36689100
031-36688884

رایانامه

daneshpajouhan_ac_ir@

نشانی

اصفهان/ خیابان شیخ صدوق جنوبی/ حد فاصل میدان برج و خیابان فرایبورگ/ روبه روی پارک مرداویج/ ساختمان دانش پژوهان

مشاوره رایگانکلیه حقوق متعلق به مؤسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان است