شرایط و مدارک ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

شرایط و مدارک ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش برای رشته های شغلی دبیری و هنر آموز می بایست برای دریافت تاییدیه مرحله ثبت نام که منجر به تکمیل فرم می شود، باید شرایط ثبت نام را به طور کامل مطالعه نموده و در صورت داشتن تمامی شرایط ثبت نام آزمون دبیری، به سایت ثبت نامی مراجعه کنند. با توجه به اینکه احتمال تشابه شرایط عمومی ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش با استخدام آموزگار ابتدایی و آزمون سال های پیشین وجود دارد، در این بخش از مقاله شرایط عمومی قرار داده شده است.

جهت دانلود دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دبیری کلیک کنید.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دبیری ۱۴۰۲

داشتن تابعیت کشور ایران

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی

التزام به قانون جمهوری اسلامی ایران

انجام دوره خدمت یا معافیت قانونی برای داوطلبان آقا

داشتن سلامت جسمانی و نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات و سابقه محکومیت جزایی موثر

نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی

متقاضی نباید جزو نیروهای خرید خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشد.

داشتن حداقل 20 سال تمام و داشتن حداکثر 40 سال تمام

  • با توجه به اینکه احتمال تشابه شرایط عمومی آزمون استخدامی دبیری 1402 با آزمون استخدامی آموزگاری وجود دارد، داوطلبان می بایست به این موارد توجه داشته و تمامی شرایط را برای ثبت نام در آزمون مهیا نمایند. شرایط اختصاصی آزمون معلمی آموزش و پرورش پس از انتشار دفترچه آزمون در این بخش از مقاله قرار داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دبیری 1402

با توجه به توضیحات ارائه شده، تمامی متقاضیان استخدام دبیری و هنرآموزی آموزش و پرورش می بایست به منظور تکمیل ثبت نام خود در سایت سنجش، ابتدا به طور کامل بخش های مختلف دفترچه آزمون را مطالعه نموده سپس در صورت داشتن تمامی موارد اعلام شده نسبت به تکمیل ثبت نام خود در بازه زمانی اعلام شده اقدام نمایند.

یکی از دیگر مواردی که تمامی داوطلبان به آن در امر تکمیل ثبت نام به آن نیاز دارند، مدارک ثبت نام در آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش می باشد. با توجه به اینکه هنوز دفترچه ثبت نام آزمون معلمی آموزش و پرورش منتشر نشده، در این بخش از مقاله مواردی از مدارک مورد نیاز ثبت نام ارائه شده است.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون دبیری 1402

شناسنامه، کارت ملی، اطلاعات تماس، وضعیت تاهل و محل زندگی

مدرک تحصیلی، کد رشته های شغلی متقاضی

مدارک مربوط به سهمیه و امتیازات

  • موارد ذکر شده تنها بخشی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون بوده و داوطلبان می بایست حتما قبل از خرید سریال ثبت نام در آزمون نسبت به مطالعه پیش نویس ثبت نام که در دفترچه راهنما قرار داده می شود، اقدام نموده سپس برای تکمیل ثبت نام به سایت سنجش بروند.

آن دسته  از متقاضیانی که از شرایط ذکر شده برخوردار هستند با دارا بودن مدارک مورد نیاز می توانند در زمان مقرر نسبت به تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند و در یکی از رشته های اعلام شده برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایند.