دوره جامع شبکه و امنیت

دوره جامع شبکه و امنیت

ورود پر سود به دنیای دیجیتال
موسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان

دوره های آموزشی دوره جامع شبکه و امنیت


کد عنوان زمان شروع دوره نحوه برگزاری زمان برگزاری مدت برگزاری هزینه ظرفیت ثبت نام

معرفی دوره دوره جامع شبکه و امنیت


زیرساخت های شبکه نقش حیاتی را در سیستم های فناوری اطلاعات یا همان IT بازی می کنند. شبکه ها علاوه بر وظیفه انتقال دیتا بین اجزای درونی یک سیستم، وظیقه انتقال آن بین کاربران و سیستم ها را نیز بر عهده دارند. در این بین اهمیت شبکه موجب شده است تا فرصت های شغلی فراوانی در اختیار افرادی که در دوره های تخصصی آموزشی شبکه شرکت کرده اند قرار بگیرد.

اداره آمار کار آمریکا اخیرا پیش بینی نموده که تا سال 2022 میلادی مشاغل مربوط به حوزه شبکه و سیستم های کامپیوتری با رشد 12 درصدی همراه خواهند بود.

اولین جایگاه شغلی مناسب با درآمد عالی در حوزه شبکه، ادمین شبکه می‌باشد. با گذراندن  دوره +Network ، CCNA و MCSE شانس زیادی به‌عنوان ادمین یا مدیر شبکه برای استخدام وجود دارد. متخصصین شبکه از شرایط کاری عالی با سطح درآمد بالا برخوردار هستند.

یک شبکه کامپیوتری از دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار تشکیل می‌شود. تمرکز دوره‌های مایکروسافت (Microsoft)، روی نرم‌افزار شبکه بوده و تمرکز دوره‌های سیسکو (Cisco) روی تجهیزات و سخت‌افزار شبکه می‌باشد. آموزش این دو بخش می‌تواند به‌طور هم‌زمان انجام شود.

آموزش‌های مهندسی شبکه در آکادمی عالی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانش‌پژوهان به‌صورت تخصصی و با تجهیزات پیشرفته و کاملاً کاربردی و در سطح آموزش عالی ارائه می‌گردد. دانشجویان رشته‌های مرتبط با علوم کامپیوتر و افراد علاقه‌مند به شبکه بدون مدرک دانشگاهی می‌توانند با صرف هزینه و زمان کمتر متخصص شبکه شوند و گواهینامه مورد تأیید وزارت علوم را دریافت نمایند.

مهارت های پیش نیاز

Network+  پیش نیاز تمام دوره های آموزشی شبکه، مایکروسافت و سیسکو می باشد. که البته این دوره در دانش پژوهان به صورت پکیج آموزشی شامل سه دوره Network+  وCCNA وSecurity+ برگزار میگردد که این امر باعث شده علاقمندان به آموزش بتوانند با دانش مقدماتی کار با رایانه نیز شروع به آموزش کنند و مهارت های جامع ورود به حرفه را کسب نمایند.

مهارت های کسب شده پس از دوره

  •  راه اندازی شبکه
  • مراقبت و حفظ شبکه ازلحاظ در دسترس بودن (HA) و قابل‌اطمینان بودن (Reliability)
  • مدیر سرویس ها و زیرساخت شبکه در شرکت‌ها و سازمان‌ها
  • مدیر امنیت شبکه 

بازار کار

از آن جایی که امروزه شرکت ها تقریبا تمامی عملیات و امور مربوط به خود را از طریق شبکه و اینترنت انجام می دهند، در نتیجه داشتن یک زیر ساخت شبکه کارآمد که بتواند از حملات هکرها نیز در امان باشد، برای تمامی شرکت ها ضروریست.

و با توجه به اینکه هم اکنون اکثر شرکت های خصوصی و حتی دولتی از محصولات Cisco استفاده می کنند، این امر باعث بوجود آمدن فرصت های شغلی بسیاری برای دارندگان مدرک CCNA چه در داخل و چه در خارج کشور شده است.

درخواست مشاوره رایگان


چارت درسی


  •  Network+
  • CCNA
  •  Security+

سوالات متداول


من در پایان این دوره چه توانمندی دارم؟

CCNA Cisco Certified Networking Associate)) به معنای مدرک دستیار یا همکار متخصصان شبکه سیسکو می باشد.

در واقع متخصصان و افرادی که با روترها و تجهیزات سخت افزاری سیسکو میخواهند کار کنند می بایست کار خود را از این دوره شروع کنند. در واقع دوره های سیسکو از شما متخصصی می سازد که قادر است کنترل روترها و سایر تکنولوژی ها وابسته به آن را در دست بگیرید.

و شما در پایان  قادر به انجام امور مربوط به نصب، مدیریت و اجرای عملیات مربوط به شبکه، ایمنی شبکه و انجام امور مربوط به عیب یابی و ارتقای شبکه هستید.

نحوه پرداخت شهریه این دوره به چه شکلی است؟ آیا امکان پرداخت اقساط نیز وجود دارد؟

دانشپذیران به دو شیوه نقدی و اقساط می توانند نسبت به پرداخت شهریه دوره های آموزشی خود اقدام نمایند.

 در روش پرداخت نقدی تمامی هزینه دوره می بایست تا قبل از شروع دوره پرداخت گردد، اما در روش دوم که شیوه اقساطی می باشد دانشپذیران می بایست حداکثر یک سوم از هزینه دوره خود را تا پیش از شروع دوره به صورت نقدی و مابقی را در قالب سه فقره چک ماه به ماه به موسسه پرداخت نمایند.

نحوه برگزاری دوره شبکه و امنیت دانش پژوهان چگونه است؟

این دوره در دانش پژوهان در کارگاه هایی با تجهیزات کامل و زیر نظر اساتید خبره  به صورت کاملا پروژه محور برگزار میگردد و درواقع تجربه کار و چالش های محیط کار چند ساله را چند ماهه دریافت میکنید.

 ظرفیت هر دوره نیز فقط 8 تا 10 نفر در نظر گرفته شده تا اساتید ما با تسلط بیشتر، پروژه های دانشپذیران را بررسی وتجارب عملی خود را از محیط کار انتقال دهند.

و هم چنین در پایان دوره به دانشپذیران گواهینامه معتبر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اهدا می گردد که قابلیت ترجمه برای خارج از کشور را دارد.