mba مشاور حقوقی

MBA مشاور حقوقی

مشاور حقوقی حرفه ای شوید
موسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان

دوره های آموزشی MBA مشاور حقوقی


کد عنوان زمان شروع دوره نحوه برگزاری زمان برگزاری مدت برگزاری هزینه ظرفیت ثبت نام
82 mba مشاور حقوقی آبان 1402 آنلاین یک‌شنبه ها 172 ساعت 210,000,000 ریال 18 نفر ثبت نام

معرفی دوره MBA مشاور حقوقی


مشاوره حقوقی موضوعی تخصصی است که برای هر فرد حقیقی، شرکت یا سازمان خصوصی و دولتی از الزامات ضروری است. چراکه می‌تواند از ایجاد ضررهای مالی و زمانی یا مشکلات در محاکم قضایی و تضییع حقی جلوگیری نماید. تصمیمات مدیران مسئولیت‌های کیفری، حقوقی، جزایی و انتظامی را به دنبال دارد. لذا مدیران حرفه‌ای حتماً در تنظیم آیین‌نامه‌ها، انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی، رسیدگی و پیگیری پرونده‌های حقوقی و دعاوی اداری و استخدامی، شرکت در جلسات دادرسی و دفاع از حق سازمان، ارائه مشاوره حقوقی به کارکنان، انجام امور حقوقی مربوط به مناقصه و مزایده و … از مشاوره حقوقی بهره می‌گیرند.

بسیاری از امور حقوقی هستند که در دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند و زمینه کاری آن نیز در انحصار دارندگان پرونده وکالت نمی‌باشد و دارای بازار کار بسیار خوب و پردرآمدی است. مسائل مربوط به حقوق کار و تأمین اجتماعی، دادرسی مالیاتی، داوری حقوقی، تنظیم قراردادها و اسناد تجاری، تعیین تکلیف اراضی فاقد سند، امور حسبی و انحصار وراثت، ثبت شرکت‌ها و مالکیت فکری، دعاوی در قراردادهای پیمانکاری، لایحه نویسی قضایی، … ازجمله موارد پرکاربرد حقوق می‌باشند.

دوره MBA  و DBA مشاوره حقوقی ویژه فارغ‌التحصیلان کلیه گرایش‌های رشته حقوق (و رشته‌های مرتبط) با سوابق کاری مرتبط، وکلا و مشاوران حقوقی برگزار می گردد. در این دوره دروس به‌صورت کاربردی و متناسب با نیاز بازار کار و با همکاری قضات مجرب، وکلای با سابقه و اساتید دانشگاه ارائه می‌گردد.

مزایای دوره

اعطای گواهینامه MBA و DBA  مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

 مباحث کاملاً کاربردی (case Study) و منطبق بر نیاز بازار کار.

 ایجاد مزیت رقابتی در کسب پرونده‌های حقوقی.

 آشنایی با فرایندهای اجرایی در محاکم.

 همکاری قضات، وکلا و اساتید مجرب در تدریس دوره.

 معرفی به صاحبان کسب و کار به عنوان مشاور حقوقی حرفه ای.

 

مهارت های پیش نیاز

  • ارائه مدرک لیسانس مرتبط با رشته حقوق قبل از ثبت نام در دوره الزامی الزامی می باشد.
  • ارسال رزومه و سابقه کاری مرتبط در صورت وجود، قبل از ثبت نام در دوره الزامی می باشد.

مهارت های کسب شده پس از دوره

انجام امور ثبت شرکت‌ها.

 انجام امور دادرسی مالیاتی.

 تنظیم لوایح موردنیاز دعاوی.

تنظیم اسناد تجاری و قراردادها

انجام امور حقوق کار و تأمین اجتماعی

 ارائه مشاوره حقوقی به صاحبان کسب‌وکار.

 تنظیم دادخواست برای موضوعات مربوط به خانواده.

بازار کار

ارائه خدمات مشاور حقوقی خانواده

فعالیت در مؤسسات حقوقی و داوری

ارائه خدمات مشاوره در زمینه‌های کیفری، تجاری، مالکیت فکری، مشاوره مهاجرت

فعالیت در سازمان‌های دولتی و خصوصی، بانک‌ها، شهرداری‌ها، وزارتخانه‌ها به عنوان مشاورحقوقی

درخواست مشاوره رایگان


چارت درسی


حقوق شهرداری‌ها

مقررات حاکم بر قراردادها

حقوق کاربردی شرکت‌ها

آشنایی با نیازهای حقوقی مشاغل

قوانین و حقوق گمرکی (اینکوترمز 2020)

آیین دادرسی در هیئت‌های تشخیص و دیوان عدالت اداری

فن دفاع

آیین نگارش حقوقی

آیین داوری در دادگاه حقوقی

ابعاد حقوق مشارکت در ساخت

دعاوی ناشی از روابط مؤجر و مستأجر فن دفاع

تحلیل کاربردی افراز، تفکیک و فروش مال مشاع

 

سوالات متداول


مخاطب MBA و DBA مشاوره حقوقی کیست؟ (چه کسانی می توانند در دوره مشاورحقوقی شرکت کنند؟)

سرفصل‌های این دوره کاملاً تخصصی بوده و مستلزم آشنایی با مباحث حقوقی است. لذا فارغ‌التحصیلان رشته حقوق دانشگاه‌ها، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، مشاورین حقوقی شرکت‌ها و سازمان‌ها، وکلا و کارآموزان وکالت، سردفتری و رشته‌های مرتبط فقه و حقوق اسلامی  می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

 

دورهMBA و DBA مشاورحقوقی ) (DOCTORATE OF BUSSINESSADMINISTRY چه مزایای دارد ؟        

در آموزش عالی به‌عنوان بالاترین مدرک شایستگی حرفه‌ای بوده  و گواهینامه پایان دوره آن مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می‌باشد. این دوره بر اساس نیازسنجی به‌عمل‌آمده از بین دانش‌آموختگان حقوق توسط اساتید مجرب و با همکاری قضات و وکلای دادگستری طراحی گردیده است به‌گونه‌ای که با نیازمندهای واقعی بازار کار حرفه‌ای تطابق زیادی دارد لذا دانش‌آموختگان دوره ازلحاظ جایگاه ویژه حرفه‌ای و اجتماعی برخوردار می‌باشند

 

دوره  MBA و DBA مشاور حقوقی با رشته حقوق در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها تفاوتی دارد؟  

سرفصل‌های دوره MBA و DBA مشاور حقوقی به‌صورت کاملاً کاربردی می‌باشد شامل سرفصل‌های دانشگاهی نمی‌شود. حتی شیوه برگزاری کلاس و نحوه ارائه مطالب نیز با دانشگاه متفاوت است. رشته‌های حقوق در سطح تحصیلات تکمیلی به مباحث پژوهشی و دانشی و تحقیقاتی تأکیددارند ولی در دورهMBA و  DBA مباحث کاربردی متناسب با نیاز بازار کار و مراجعین به دفاتر حقوقی و مباحث حقوق مبتلابه جامعه و شرکت‌ها  سازمان‌ها ارائه می‌گردد. به‌عنوان‌مثال مدیریت ادعا در قراردادهای پیمانکاری ،ثبت مالکیت فکری یا مباحث کاربردی حقوق کار و یا قانون تعیین تکلیف اراضی فاقد سند ،دادرسی مالیاتی و دادرسی تأمین اجتماعی و….مباحثی هستند که در دانشگاه‌ها به آن‌ها پرداخته نمی‌شود ولی کاملاً مشاغل و کسب‌وکارها و افراد جامعه با آن مواجه هستند ونیاز به اخذ خدمات مشاوره تخصصی دارند و برای آن نیز حق الزحمه های خوبی پرداخت می‌گردد.

 

دوره‌هایMBA  و  DBA مشاور حقوقی در چه مراکزی برگزار می‌گردد؟

دوره‌های MBA و  DBA مشاور حقوقی صرفاً در مؤسسات آموزش عالی آزاد  که مجوز برگزاری دوره را از وزارت علوم تحقیقات و فناوری اخذ نموده باشند برگزار می‌گردد و سایر مؤسسات آموزشی از سایر دستگاه‌ها مجوز برگزاری چنین دوره‌ای را در سطح آموزش عالی ندارند. موسسه آموزش عالی آزاد دانش‌پژوهان یکی از معدود مراکز رسمی و معتبر مجری این دوره در سطح کشور می‌باشد.

 

طول دوره MBA و  DBA حقوقی چقدر است ؟

طول دوره MBA و  DBAمشاور حقوقی بین 9ماه تا یک سال می‌باشد و زمان برگزاری کلاس‌ها در پایان هفته‌ها برنامه‌ریزی گردیده است.

 

 

 

امکان ثبت‌نام دوره برای داوطلبان شهرستانی وجود دارد ؟

بله کلیه علاقه‌مندان واجد شرایط شرکت در دوره می‌توانند در دوره های آنلاین ثبت‌نام نمایند و درصورت تمایل به شرکت در کلاس های حضوری برای داوطلبان خدمات خوابگاهی معرفی می‌گردد.

آیا امکان ثبت‌نام گروهی در این دوره وجود دارد ؟

بله، همکاران حقوق در یک زمینه تخصصی، دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان هم‌دانشگاهی و…. می‌توانند به‌صورت گروهی اقدام به ثبت‌نام نمایند که بنا به نیاز ایشان امکان ارائه گرایش تخصصی در برگزاری دوره وجود دارد.

نظرات کاربران

  نیما
( 1402/09/03 - 21:54 )
نظر اول