آغاز به کار ششمین همایش ملی آموزش محیط زیست دانشگاه پیام نور

آغاز به کار ششمین همایش ملی آموزش محیط زیست دانشگاه پیام نور

نقش مهم نظام آموزش‌عالی در دستیابی به پیشرفت پایدار و حافظ محیط زیست

دبیر همایش، دکتر سید محمد شبیری گفت: بسياری از چالش‌های محیط‌زیستی که اکنون در سطح ملی و بین‌المللی با آن مواجه هستيم ناشی از ايفا نشدن نقش صحيح نظام آموزش‌عالی در تربيت دانش‌آموختگان مجهز به دانش پیشرفت پايدار و حافظ محیط‌زیست است.
به گزارش روابط عمومی، دبیر ششمین همایش ملی آموزش محیط زیست دانشگاه پیام نور افزود: نقش نظام آموزش عالی در جامعه ازآن ‌جهت مهم است که تربیت نیروی متخصص را در بخش‌های مختلف بر عهده دارد و در این راستا دانش جدید را تولید، تغییر و یا انتقال می‌دهد.
وی افزود: برای دستیابی به پیشرفت پایدار، نظام آموزش‌عالی باید به‌عنوان یک نظام پیشرو و الگوی سازمان‌ها و نهادهای دیگر در تلفیق پایداری و ازجمله ابعاد محیط‌زیستی آن در برنامه‌ها و فعالیت‌های خود پیشگام باشد.
دکتر شبیری با عنوان اینکه کرسی یونسکو در آموزش محیط‌زیست و پژوهشکده محیط‌زیست و پایدار دانشگاه پیام‌نور به‌عنوان مجموعه تخصصی این حوزه، فعالیت خود را در این راستا برنامه‌ریزی کرده است، افزود: مفتخر هستیم که به دنبال برگزاری پنج دوره همایش ملی آموزش محیط‌زیست توسط این مجموعه در سال‌های 1391، 1396، 1398، 1399 و 1400، ششمین همایش ملی آموزش محیط‌زیست در راستای هم‌افزایی علمی پژوهشگران و متخصصان این حوزه و انجام رسالت دانشگاه پیام‌نور در تحقق مدیریت سبز دانشگاهی، امروز به‌صورت برخط و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهایی مانند سازمان حفاظت محیط‌زیست، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر حقوق بشر و پیگیری حقوق شهروندی وزارت دادگستری، فراکسیون محیط‌زیست و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، اداره کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و انجمن‌های علمی نهج‌البلاغه ایران، جغرافیا و برنامه‌ریزی روستایی ایران و آموزش‌وپرورش تطبیقی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برنامه‌های همایش گفت: برنامه ها در 2 نوبت صبح و بعدازظهر، شامل افتتاحیه، 4 پنل ارائه مقالات با عناوین آموزش محیط‌زیست و مسئولیت اجتماعی، آموزش، علوم و مهندسی محیط‌زیست، آموزش محیط‌زیست و نوآوری‌های آموزشی و آموزش محیط‌زیست و علوم قرآن و حدیث به‌صورت موازی و نیز 8 وبینار تخصصی خواهد بود.

 

برای کسب اطلاع از دوره های کارشناسی ارشد آمادگی فراگیر پیام نور و دریافت مشاوره رایگان عدد 451 را به شماره 30006018 پیامک کنید.