پذیرش دوره های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی

پذیرش دوره های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی

متقاضیانی که بنا به هر دلیلی نتوانستند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند؛ می توانند به روش فراگیر در مقطع تحصیلی ارشد به تحصیل بپردازند. به این صورت که داوطلب می تواند رشته و یا گرایش مورد علاقه خود را در فرم ثبت نام انتخاب نموده و پس از مطالعه منابع مشخص شده هر رشته تحصیلی در آزمون جامع فراگیر ارشد شرکت نمایند.

دوره فراگیر در کارشناسی ارشد در سال های گذشته تنها مختص به دانشگاه پیام نور بود، اما در یک سال اخیر دانشگاه آزاد نیز تصمیم به پذیرش دانشجو ارشد به شیوه فراگیر نموده تا داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در رشته های ارشد این دانشگاه می باشند بتوانند در صورت عدم قبولی در رشته های با آزمون به صورت فراگیر در رشته های ارائه شده ادامه تحصیل دهند.هر ساله دانشجویانی که در کنکور کارشناسی ارشد پذیرفته نمی شدند، با ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور شانس خود برای پذیرش در این دانشگاه را می سنجیدند. اما با گذشت چندین سال، و به دلیل تقاضای بیش از حد داوطلبان برای برگزاری مجدد این شیوه، سرانجام دانشگاه آزاد نیز به پذیرش دانشجو از این شیوه پیوست و اکنون اقدام به پذیرش دانشجو ارشد فراگیر آزاد می کند.

بر اساس اطلاعیه های منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد، پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به شیوه فراگیر نه تنها برای دانشگاه پیام نور امکان پذیر خواهد بود، بلکه دانشگاه آزاد نیز مجوز طرح فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی را دریافت کرده و داوطلبان می توانند در صورت داشتن شرایط عمومی و مدارک  مورد پذیرش و همچنین در صورت مرد بودن با دارا بودن یکی از شرایط مقررات نظام وظیفه در یکی از رشته های امتحانی کارشناسی ارشد بدون توجه به رشته کارشناسی در  بازه زمانی مشخصی نسبت به ثبت نام طرح فراگیر دانشگاه آزاد اقدام نمایند. 

لازم به  ذکر است دانشجویان سال آخر کارشناسی و طلاب سطح دو حوزه های علمیه نیز می توانند با شرایطی در این دوره ها شرکت کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاورین ما کد 451 را به شماره 30006018 پیامک کنید.

نظرات کاربران